This section provides a quick preview of questions from the document. It may not display every question or the complete wording of each one. For the full content, including diagrams, tables and other information, view the original PDF above.
1.1VRAAG
1.2VRAAG 1 [10 Punte
1.1.1Ken punte toe Kleur Die plakkaat in FIGU gebruik polichromatiese kema bestaande
1.1.2Ken punte toe Eenheid en diversiteit is bereik in die plakkaat omdat kulturele simbole van verski llende kulturele groepe in Suid Afrika afkomstig is, is hier gebruik
1.1.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf
1.1.1Middel orde Toep as, Implementeer, Organiseer
1.1.2
1.1.1Reflekteer, Evalueer
1.1.2Sintetiseer
1.2Ken n maksimum van punte per ontwerp terme vir n tota l van punte toe BIOMIMI KRIE
1.2Verstaan, Verduidelik, Beskryf Klassifiseer
1.2Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
1.2
1.2Reflektee r, Evalueer
1.2Sintetiseer, Regverdig
1.22018
2.1Ken punte toe Beelde met simboliese betekenis sluit in maar nie beperk tot Die Protea gesien word om die nat uurlike skoonheid van uid Afrik
2.2Ken punte toe Die kleure van die hemp is ryk helder en gevarieer , kommunikeer n ryk
2.3Ken punte toe Die plakkaat FIGUUR kan gesien word as eensydig in guns van die Wes Kaap omdat net die k ulture en natuurlike skoonheid van daai provinsie uitgebeeld Geen ander kulturele simbole en natuurlike skoonhede van ander provinsies is
2.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf, Klassifiseer
2.1Middel orde Toepas, Implementeer, Orga niseer
2.2
2.2Evalueer, Reflekteer, Regverdig
2.32018
Q3โ Section header โ
3.1Ken punte in tota toe Beide die teepot vorms in FIGU is driedimensioneel. Hennie Meyer
3.1Verstaan, Verduidelik, Beskr
3.1Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
3.1
3.1Evalueer, Reflekteer, Skep,
3.1Sintetiseer
3.2[10 punte
3.2.1Ken punte toe Temp van Her ules het eometri
3.2.2Die Rom einse tempel van Herk ules vertoon sterk Griekse invloede omdat daar gedink is dat dit deur iekse argitek
3.2.1Verstaan, V erduidelik, Beskryf Klassifiseer
3.2.2Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
3.2.2
3.2.1Evalueer , Reflekteer Skep, Sintetiseer, Regverdig
3.2.2TOTA AFDELING 11 2018
4.1Ken punte in tota toe Ken punte vir elke beweging toe Let wel
4.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf, Klassifiseer
4.1Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
4.1
4.1Evalueer, Reflekte
4.1Skep, Sintetiseer, Regverdig
4.113 2018
4.2[10 punte Art Nouveau bo ekomslag in FIGU refle kteer die vloede
4.2Verstaan Verduidelik Beskryf Klassifiseer
4.2Middel Orde Toepas, Implementeer, Organiseer
4.2
4.2Evalueer, Reflekteer, Regverdig
4.2Skep, Sintetiseer, Regverdig
4.2TOTA AFDELING 14 2018
5.1
5.1[20 punte
5.1.1Ken punte toe Ken punte toe KOMPOSISIE Die rangskikking van die objek is formeel. Dit is groot en sentraal geplaas binne
5.1.2Ken punte in totaal toe Ken punte per gevalle studie toe Ken punt toe
5.1.1Verstaan Verduidelik Beskryf Klassifiseer
5.1.2Midd Orde Toe pas, Implementeer , Organis eer
5.1.2
5.1.2Evalu , Refle kteer, Regverdig
5.1.2Skep intetiseer Regverdig
5.2[20 punte
5.2.2Ken punte toe Die rol van inheemse kunshandwerk in modern samelewing om eer te betoon aan inheemse k ulture omdat menigte
5.2.3Ndebele muurskilderwerk is gedoen deur die vrouens en die kunshandwerk is oorgedra van een ge nerasie na die ander. Gewoonlik is die buitenste hekke van die huishouding, mure aan die voorkant symure en binnemure van die huis geverf.
5.2.3Verstaan Verduidelik Beskryf, Klassifiseer Midd Orde Toe passing, Implementeer
5.2.3
5.2.1Evalu , Refle kteer
5.2.2Skep intetiseer Regverdig
5.2.320 2018
6.1[20 punte
6.1.2Ken punte toe Die plakkaat se doel is om die publiek /toerisme in te lig van die vernietigende effek wat plastiekafval op ons omgewing het in die geval spesifiek in verband met olifante.
6.2Ken punte in totaal toe Ken punte per gevalstudie toe Ken 1 punt toe vir die naam van die ontwerper en die naam van die p roduk VOORBEELD VAN
6.1.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf, Klassifiseer
6.2Middel Orde Toepassing, Implementeer, Organiseer
6.2
6.2Skep, Sintetiseer, Regverdig
6.2