This section provides a quick preview of questions from the document. It may not display every question or the complete wording of each one. For the full content, including diagrams, tables and other information, view the original PDF above.
Q1โ Section header โ
1.1Onthou: Versorging van voete
1.2Toepassing: Veilige landing
1.3Analiseer: Skeenbeensplinters NOTA AAN NASIENERS Baie moontlike antwoorde kan gegee word. Gebruik professionele oordeel wanneer die gehalte van d ie antwoord nagesien word. Kolpunte ( Bullets \ word gebruik om nasien te vergemaklik.
1.1.4Was voete gereeld en droog dit goed af veral tussen die tone. Moenie in n openbare area kaalvoet loop nie atleetvoet te voorkom Moenie ander dansers se sokkies of skoene deel nie. Indien jy dansskoene dra, laat dit goed lug kry na elke les.
1.3Kandidate moet inligting verskaf oor DRIE maniere hoe om skeenbeensplinters te voorkom EN te behandel om volpunte te verdien.
Q2โ Section header โ
2.1Toepassing: Korrekte postuur en belyning
2.2Voordele Evaluering: Kinestetiese bewustheid NOTA AAN NASIENERS: Baie moontlike antwoorde kan gegee word. Gebruik professionele oordeel wanneer die gehalte van die antwoord nagesien word. Kolpunte ( Bullets
2.2Kandidate moet verduidelik wat goeie postuur en belyning om volpunte te verdien. Verduideliking moet die v olgende insluit: Goeie postuur is wanneer n liggaam goed in lyn is, al die liggaamsdele balanseer met mekaar.
Q3โ Section header โ
3.1
3.2
3.3
3.4Evalueer: Ontwikkel krag VOORBEELDE VAN MOONTLIKE ANTWOORDE:
3.4
Q5โ Section header โ
Q4โ Section header โ
4.1Onthou: Dan somgewing
4.2Toepassing: Veilige danspraktyk
4.3Evaluering: Gebalanseerde dansklas NOTA AAN NASIENERS:
4.3Kandidate moet VIER vereistes noem rede gee om volpunte te behaal. Kandi date kan oor die fisiese omgewing asook die emosionele omgewing antwoord. Vra kandidate
4.1Dan sruimte/ spasie Daar moet geen hindernisse in die dansruimte wees nie en dit moet groot genoeg wees vir die aantal dansers sodat leerders nie teen mekaar of die hindernisse in die vertrek stamp nie
4.3Klere wat te styf is, kan beweeglikheid belemmer en bloedtoevoer stop. Dans in sokkies verhoog die kans dat jy sal gly dit moet vermy word. Skoene moet reg pas point koene wat te styf is, kan blase en eelte
Q5โ Section header โ
5.1Onth ou: Identifiseer spiere Toepas: Spieraksies
5.2Toepas: Spieraksie
5.3Toepas: Spieraksie
5.4Analiseer: Eksterne rotators NOT A AAN NASIENERS
5.1As di e spier gemerk F\ nie korrek is nie, moenie die aksie nasien nie. A: Trapezius Een van die volgende: Slegs die aksie is aanvaarbaar. Oplig van die scapula
5.4E: Latissimus dorsi Een van die volgende Strekking/Ekstensie van die skouergewrig Addu die humerus Roteer die
Q6โ Section header โ
6.3Ruimte Die area gebruik vir beweging, die ruimte om die liggaam, die ruimte wat deur die liggaam opgeneem word, die vorm van d ie liggaam of beweging, die rigting waarin dit beweeg. Om dit interessanter te maak
Q7โ Section header โ
7.1Beskryf: Doel van opvoering
7.2Organiseer: Voo rbereiding en navorsing Noem: Bronne Organiseer: Sleutelrolspelers Genereer: Idees vir die opvoering 13
7.5Noem die fokus/ tema van die opvoering. Noem die sleutelboodskap van die opvoering/wat met die opvoering bereik wil word Ten minste vier stappe, wat goed verduidelik is, moet ingesluit word soos: Navorsing
Q8โ Section header โ
8.1Onthou: usiekelemente
8.2Toepas: Musikaliteit VOORBEELD VAN MOONTLIKE ANTWOORDE:
8.1.3Tempo (sp d\ is die snelheid van pulse die tempo kan vinnig of stadig wees, dit kan vinniger word (versnel\ of dit kan stadiger word (vaartvermindering\ Toonhoogte
8.2
9.2Onthou: Komponis
9.3: Onthou: Geselskap en genre
9.4: Onthou: Bedoel ing
9.5: Uitbrei: Hoe kostuums die werk versterk het
9.6Verduidelik: Verhoogwerk, beweging, styl en woordeskat
9.7Analiseer: Choreografiese strukture 15 NS
9.7Naam van die danswerk en choreograaf geen puntetoekenning Naam van die komponis/kunstenaar Naam van die dansgeselskap wat die werk opv oer. Indien dit nie dansgeselskap is wat die werk opvoer nie, noem dit, bv.
9.6Orpheus in the Underworld Veronica Paeper geen punt toegeken Jacques Offenbach KRUIK Klassieke ballet. Die werk is humoristies en die enigste doel daarvan is om die gehoor te vermaak en hulle te laat lag.
9.7
Q10โ Section header โ
Q10โ Section header โ
10.2
10.3Vergelyk: Style
10.4Analiseer: Bydraes NOTA AAN NASIENERS: Nasieners moet die hele antwoord evalueer voordat punte toegeken word. Baie relevante antwoorde kan deur kandidate ve rskaf word wat nie by hierdie memorandum ingesluit is nie as gevolg van die div
10.2Noem die TW EE choreograwe geen punte toegeken. Wanneer hulle begin dans het Ondersteuning, of n gebrek daaraan, deur ouers Dansstyle tydens hulle opleiding geleer Politiese/Maatskaplike/Emosionele kwessies wat hulle ontwikkeling
10.4Kandidate moet twee verskille/ooreenkomste tussen die twee choreograwe verskaf Vergelyking kan insluit: Die manier waarop hulle choreografeer gebruik inspirasie vanaf hulle dansers deur improvisasie of doen dit individueel.
Q11โ Section header โ
11.1
11.2Evalueer: Onderrigmetodes
11.3Analiseer: Loopbaan en Jazzart
11.4valueer: Bydraes NOT A AAN NASIENERS Baie faktore kan deur kandidate by hulle antwoorde ingesluit word. Professionele oordeel word verlang wanneer daar geassesseer word of die inligting relevant en feitelik is.
11.1
11.2
11.3Loopbaan as choreograaf en direkteur van die Jazzart dansteater Het i n 1976 John Linden Dawn Langdown in Okiep, Nama kwaland ontmoet Deu
11.4Bydrae tot dans in Suid Afrika Die sukses van die Jazzart dansteater wat die verskillende stadiums van politiese ontwikkeling in Suid Afrika reflekteer. Jazzart