This section provides a quick preview of questions from the document. It may not display every question or the complete wording of each one. For the full content, including diagrams, tables and other information, view the original PDF above.
Q1โ Section header โ
Q1โ Section header โ
1.1Ken te toe kuspunt e fo kuspunt is in e midde sentraal met die
1.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf
1.1Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
1.1
1.1Evalueer, Reflekteer Sintetiseer, Regverdig
1.2.1
1.2.2Ken 4 punte toe latpak meubels het voordele vir die vervaardiger, die handelaar en die koper Om p lat meubels te koop, is gewoonlik baie goedkoper wanneer die vervaardiger en handelaar se koste uitgesny word
1.2.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf
1.2.1Middel orde Toepas, Imp lementeer, Organiseer
1.2.2
1.2.1Evalueer, Reflekteer Sintetiseer, Regverdig
Q2โ Section header โ
2.1Ken 8 punte toe Swart en wit hande wat vashou Binne die konteks van die plakkaat se tema van anti ssisme kan die swart en wit hande wat mekaar vashou, verwys na die moontlikhede van vrede rus
2.2Ken 2 punte toe Die kernidee van die plakkaat hou verband met die stopsit van rassisme Om daardie rede kies die ontwerper om agtergrond gevul met rooi te skep swart en wit beelde van die hande/gewere is in sterk en skerp kontras da
2.1+ 2.2 Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
2.1
2.1VRAAG 3 (20 punte in tot al\ Kandida
Q3โ Section header โ
3.1
3.1Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
3.1
3.1Evalueer, Reflekteer Sintetiseer, Regverdig VRAAG
3.2Ken 10 punte toe In hierdie vraag word daa r van die kandidaat verwag om te vergelyk en behoort gepenaliseer te word vir die skryf van twee aparte opstelle f vir inligting in tabelvorm verskaf Vergelyking tussen die
3.2Verstaan, Verduidelik, Beskryf Middel orde Toepas, Implementeer, Org aniseer
3.2
3.2Evalueer, Reflekteer Sintetiseer, Regverdig TOTA AFDELING A: 30 AFDELING B: ONTWERPGESKIEDENIS VRAAG 4 (30 punte
4.1Ken punte toe , 10 punte vir e lke beweging/styl Kenmerke sigbaar in die gegewe prent Ken 2 punte toe Rom einse kenmerke wat verband hou met die aanhaling sigbaar in die gegewe
4.1Verstaan, Verduidelik, Beskryf Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
4.1
4.2Ken punte toe Post modernism e se doel is om weg te beweeg van die beperkend e styl van Modernism
4.2Verstaan, Verduidelik, Beskryf
4.2
4.2Evalueer, Reflekteer
4.2Sintetiseer, Regverdig
4.2TOT AL AFDELING B: 30 13
Q5โ Section header โ
5.1.1Ken 2 punte toe Hierdie plakkaat maak ons bewus van die hongerkwessie Dit beklemtoon spesifiek die feit dat weerlose, onskuldige kinders van die honger doodgaan feit wat moeilik is om te verteer e statisti
5.1.2Ken 4 punte toe beeld van die geswolle maag is die fokuspunt kwessie van honger word beklemtoon deur die manier waarop die word honger verwring is groot lyk asof dit hierdie ongemak aan die kyker uitskree
5.1.3Ken punte in totaal toe ; 7 per ontwerper uid Afri ial
5.1.3Verstaan, Verduidelik, Beskryf
5.1.2Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
5.1.3
5.1.1Evalueer, Reflekteer
5.1.3Sintetiseer, Regverdig
5.2.1Ken 4 punte toe Tradi sionele kunshandwerk dien verskeie doele wat as baie belangrik in die samelewing geag word, veral vir die bewaring van inheemse geskiedenis en kultuur hoofrede is die manifestasie van tradisionele volkskunde, idiome
5.2.2Ken 6 punte toe VOORBEELD VAN ART IKEL Tit el van die artikel Mandjieweef geniet internasionale sukses Mandjieweef is een van Suid Afrika se bekende tradisionele kunshandwerke
5.2.3Ken 10 punte toe EEN MOONTLIKE VOORBEELD Rootz Creationz , KwaZulu Natal DOELE Rootz Creationz is organisasie gebaseer in die Valle
5.2.3Verstaan, Verduidelik, Beskryf
5.2.2Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
5.2.3
5.2.3Evalueer, Reflekteer
5.2.1Sintetiseer, Regverdig VRAAG
6.1Ken 6 punte toe FIGU R A is voorbeeld van omgewings volhoubare ontwerp aangesien dit horlosies gemaak van herwonne hout is Hulle gebruik materiaal wat
6.2Ken 14 punte toe uid Afri kaanse ontwerp er/ ontwerpmaatskappy van uid
6.2Ver staan, Verduidelik, Beskryf
6.2Middel orde Toepas, Implementeer, Organiseer
6.1
6.1+ 6.2 4 + 2 Sintetiseer, Regverdig TOTA AFDELING TOT : 100